1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

fkit_re_2021Світ комп’ютерних можливостей, штучного інтелекту та робототехніки представив факультет комп’ютерних та інформаційних технологій ЛНТУ. Цієї суботи, науковці факультету провели виставку технічних розробок у ЦУМі міста Луцька і показали, наскільки сучасний світ може бути цікавим, унікальним та наповненим новітніми технологіями.

Відкрила виставку декан факультету КІТ Інна Кондіус, а продовжили презентацію науковці п’яти кафедр ФКІТ.

Зокрема, кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки презентувала 3D- тур  Луцьким замком та 3D-тур корпусом ЛНТУ. Останній, до слова, був зроблений із двох тисяч  фотографій і є аналогом  Google Maps. Крім того, відвідувачі виставки ознайомилися із особливістю Face ID - програмою розпізнавання облич, глушилкою GSM-зв’язку, яка дозволяє приглушати сигнал сигнал мобільного зв’язку, wi-fi тощо та квадрокоптера.

Науковці також продемонстрували у дії два робота-маніпулятора. Один із них переміщує предмети, а інший сортує їх за кольорами. А також показали, як працюють роботи на мікроконтролерах: один з них рухається за предметом і від предмету, а інший реагує на голос і відповідно рухається за командою. Ще однією цікавинкою для оглядачів став навчальний макет «розумного дому», у якому вміщені сенсори-датчики. Макет фактично є малою копією реального будинку із «розумною» системою.

Кафедра інженерії програмного забезпечення розважила присутніх адресною світодіодною матрицею, за допомогою якої можна  просто з телефону зіграти у «Тетріс», а також роботом-павуком, який може рухатися та навіть «помахати лапкою», слухаючись вказівки через систему blue tooth. Крім того, науковці продемонстрували аналог відомої китайської гри «Маджонг», зробленою на мові програмування.

Особливістю усіх цих розробок є те, що вони втілені у життя студентами Луцького НТУ.

Водночас, кафедра комп’ютерних наук показала, як працює штучний інтелект та як він впликає на повсякденне життя. Зокрема, охочі могли обробити своє фото за допомогою маски, на кшталт стилю відомих художників та намалювати картину за допомогою відповідного програмування. Спеціальне програмування із моделювання, друку та візуалізації за допомогою штучного інтелекту використовують у навчанні для того, аби студенти могли зрозуміти штучний інтелект і самі розробляти автономні програми і не лише для розваги, але й для покращення повсякденного життя, зокрема, людям із певними фізичними вадами.

Згодом кафедра автоматизацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій і кафедра електроніки і телекомунікації повели тренінги та майстер-класи. Зокрема, відвідувачі виставки дізналися про використання нестандартних методів для вимірювання фізичних величин та автоматизації процесів , а також взяли участь майстер-класі з монтажу радіоапаратури та паяння.

Факультет комп’ютерних та інформаційних технологій може пишатися ще не одним десятком новітніх розробок та сучасних систем. Не посперечаєшся, що нині світ не може існувати без комп’ютерних систем, тому нам ще є багато чого показати і розказати. Тому запрошуємо до Луцького НТУ дізнаватися ще більше!

Відділ іміджу та промоції ЛНТУ

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter