1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

pythЧас йде швидко, і Python, одному з найпопулярніших мов програмування сучасності, виповнилося 30 років. Вперше про нього стало відомо в кінці лютого 1991 року, коли Гвідо ван Россум опублікував перший випуск Python в групі alt.sources.
Робота над мовою велася два роки, початковим завданням було створення скриптового мови для роботи з операційною системою Amoeba. Ця мова повинна була бути більш високого рівня, ніж Сі, плюс був би зручний доступ до системних викликів операційної системи.

У першій версії мови з'явилася підтримка класів з успадкуванням, обробка виключень, плюс система модулів і базові типи list, dict і str. Такий інструмент, як реалізація модулів і винятків був запозичений з мови Modula-3. Стиль кодування на основі відступів потрапив в Python з мови АBC, в розробці якого автор теж брав безпосередню участь.

Найважливішу роль при розробці мови грали принципи, які дозволяли заощадити час в процесі кодинга:
Запозичення корисних ідей з інших проектів.
Прагнення до простоти, але без надмірного спрощення (принцип Ейншейна «Все повинно бути викладено так просто, як тільки можливо, але не простіше»).
Дотримання філософії UNIX, відповідно до якої програми реалізують якусь одну функціональність, але роблять це добре.
Не занадто піклуватися про продуктивність, оптимізацію можна додавати в міру необхідності, коли вона знадобляться.
Не намагатися боротися з сформованими речами, а плисти за течією.
Уникати перфекціонізму, зазвичай вистачає і рівня «досить добре».
Іноді можна зрізати кути, особливо, якщо щось можна зробити пізніше.

Є й інші принципи, якими керувався Гвідо ван Россум при розробці Python:
Реалізація не повинна бути прив'язана до конкретної платформі. Деякі можливості можуть бути доступні не завжди, але базова функціональність повинна працювати скрізь.
Не навантажувати користувачів деталями, обробку яких може взяти на себе машина.
Підтримка і просування платформонезавісимость призначеного для користувача коду, але без обмеження доступу до можливостей і особливостей платформ.
Великі складні системи повинні надавати кілька рівнів для розширення.
Помилки не повинні бути фатальними і непоміченими - призначений для користувача код повинен мати можливість перехопити і обробити помилки.
Помилки в призначеному для користувача коді не повинні впливати на функціональність віртуальної машини і не повинні призводити до невизначеного поведінки інтерпретатора і краху процесів.

Зараз Python знаходиться на четвертому місці по затребуваності серед розробників. В цьому році досить несподівано частка Python на ринку мов програмування скоротилася. Причини поки не дуже зрозумілі - можливо, ніша Data Science заповнена, може, вплинуло ще щось. Але як би там не було, зниження не суттєве, а самої мови належить працювати на благо людства ще багато років, швидше за все - десятки років.

Література по Python

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter