1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

neinОчільник компанії Valve Гейб Ньюелл дав інтерв'ю новозеландському телеканалу 1 News і розповів про своє бачення геймінгу в майбутньому — зокрема, про нейроінтерфейси, які з часом повністю замінять «м'ясну периферію» — очі, руки і вуха.

Нейроінтерфейси або інтерфейс мозок-комп'ютер (BCI) в геймінгу — це, грубо кажучи, зв’язок відеогри безпосередньо з мозком. Для цього не знадобляться ні комп’ютери з телевізорами, ні навіть очі з вухами — грубо кажучи, вся гра буде відбуватися і контролюватися в мозку гравця.

Він упевнений, що за допомогою нейроінтерфейсу розробники зможуть «транслювати» гру безпосередньо в мозок людини, не використовуючи девайси — комп’ютери та приставки з телевізорами —і навіть «м'ясну периферію» — очі, вуха та руки. Більш того, так гра буде сприйматися набагато краще.
Гейб Ньюелл упевнений, що очі ніколи не зможуть відтворити ту картинку, яку можна передати безпосередньо в мозок людини.

Крім того, таким чином гравець зможе відчувати те, що відчуває герой гри — наприклад, біль від поранень: «але це досить складна тема для міркувань».

Зараз Valve працює із шоломами Galea від компанії OpenBCI — це гарнітура, яка працює з окулярами віртуальної реальності, зчитуючи емоції і реакції гравця. Так компанія отримує справжні «відгуки» гравців на зміни в іграх — наскільки їм весело, нудно, складно або страшно.

Проте зараз Valve не планує випускати нових ігор на основі нейроінтерфейсу. За словами Ньюелла, зараз ці технології розвиваються настільки швидко, а команда дізнається стільки нового, що на розроблення і випуск гри вони витратять занадто багато часу, за який «може вийти щось, що дозволило б включити чимало інших функцій».

Також Valve співпрацює з компаніями, які роблять штучні частини тіла: «Виявляється, ігрові движки дійсно корисні, тому що вони симулюють достатньо інформації, яка вам потрібна, щоб створити штучну руку для людини».

Вочевидь, не всі захочуть, щоб до них у мозок «залазила» програма — і Ньюелл це розуміє. Він упевнений, що скепсис щодо нейроінтерфейсів пройде з часом, коли люди будуть бачити позитивні приклади використання технології: «Адже ніхто не змушував вас користуватися телефонами… Але ж зараз ви вже довіряєте всю свою персональну та фінансову інформацію технологіям».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter