1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

kvant_komp_vsesvitКвантовий комп'ютер в Швейцарії поставив під сумнів непорушність деяких типів криптографічного шифрування.
Швейцарська IT-компанія Terra Quantum AG використовуючи квантовий комп'ютер виявила вразливості у відомих криптографічних протоколах.
 Передбачається, що вразливість ставить під загрозу конфіденційність даних в інтернеті, банківських транзакцій і електронної пошти. У компанії вже заявили, що відкриття може мати серйозні наслідки для Google, Microsoft і IBM.


Квантовий вада
В Terra Quantum AG повідомляють, що виявили вади в симетричних методах шифрування, включаючи Advanced Encryption Standard (AES). У червні 2003 року Агентство національної безпеки США навіть постановило, що AES можна використовувати для захисту відомостей державної таємниці.
Глава компанії Маркус Пфліч стверджує, що компанія не тільки знайшла, а й довела небезпечність алгоритмів шифрування, використовуючи квантовий комп'ютер.
Проте деякі експерти з кібербезпеки сумніваються цьому відкритті. Вони не готові визнати його, поки самі не побачать повну інформацію про дослідження.
    «На перший погляд це здається малоймовірним. Однак експертам досить складно щось зважити без публікації », - заявив Брент Уотерс, професор криптографії в Техаському університеті в Остіні.


Відносна загроза
Втім, для біткоіну відкриття, схоже, навряд чи несе загрозу. Ні в блокчейне, ні в самому процесі генерації приватних ключів алгоритм AES не бере участі. Однак це не означає, що ASE обійшов стороною кріптоіндустрію.

Відомо, що як мінімум кілька гігантів індустрії активно використовують AES для захисту даних. Так, наприклад, повідомлялося, що Coinbase при генерації гаманців користується алгоритмом AES-256, а Blockchain.com за допомогою алгоритму шифрує бекап-фразу гаманців.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter