1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

tera20216 листопада 2021 року відбулася робоча зустріч стейкхолдерів компанії ТОВ ТЕРІХЕМ ТЕРВАКОСКІ у Луцькому національному технічному університеті.

Зі сторони компанії ТОВ ТЕРІХЕМ ТЕРВАКОСКІ на зустрічі були присутні представники відділу ІТ:

Віктор Кравчук – провідний програміст-аналітик;
Андрій Здолбіцький  – інженер-програміст;
В’ячеслав Гусачук  – адміністратор системи;
Андрій Вакулович  – адміністратор системи.

Від Луцького національного технічного університету на лекції були студенти і викладачі кафедр Комп’ютерних наук та Інженерії програмного забезпечення факультету КІТ.

Андрій Здолбіцький розповів чим займається підприємство, на якому вони працюють. Розвіяв міф, що в Україні немає виробництва світового рівня та провідних сучасних технологій, зокрема у нашому регіоні (на Волині та у Луцьку, зокрема).

Цікаво для студентів було послухати про участь у соціальних проектах міста Луцьк і держави, а також про вакансії представлені оголошеннями на work.ua, ua.joblum.com, rabota.ua.

Робота відділу ІТ: «Усі звикли та склалося хибне уявлення, що сфера ІТ – це сайти та програмки на мобільні пристрої із плеймаркета. Програмісти затребувані не тільки для ігр та хайпів, а й для реального виробництва, яке нам дає усе те, що ми бачимо довкола.

Сучасний програміст може мати вузьку спеціалізацію, а може і широкий профіль, одне не виключає іншого, але обов’язково вимагає постійного самовдосканалення на навчання, оскільки набуті знання «знецінюються» на 50% кожні 5 років».

Наголошено на багатопрофільності задач. Зокрема Віктор Кравчук працює з великими об’ємами даних, з базами даних, які містять мільйони і більше записів в одній таблиці, так звана технологія кубів (OLAP), які потрібні для моніторингу та аналізу процесів, формування звітів фінансових потоків на виробництві.

Андрій Вакулович розповів про свій досвід роботи на підприємстві, як була впроваджена система SAP, що дозволила вирішити проблеми з’єднання всіх модулів, різних процесів планування відділів на підприємстві; технічне оснащення різних відділів даної компанії та створення мережі, про захист даних, двохфакторну авторизацію користувачів, що забезпечує безперебійну роботу в умовах COVID. Робота системного адміністратора – це не тільки обслуговування та моніторинг мережі, це і взаємодія з кінцевими користувачами,  в яких є якісь технічні проблеми, це і телефонія та охоронні системи (відеонагляд, контроль обліку часу і контроль доступу працівників).

В’ячеслав Гусачук заявив, що на ТОВ ТЕРІХЕМ ТЕРВАКОСКІ абсолютно все програмне забезпечення є ліцензійним. Це не дешево, не всі фірми можуть собі дозволити, проте це залежить від політики фірми, адже тоді не буде якихось форсмажорних простоїв, та ж сама відсутність інтернету на підприємстві є критичною, бо найменший збій в ІТ може призвести до повної зупинки виробництва. Наголосив на важливості вміння комунікації між людьми для розуміння завдань, які ставить замовник.

Наприкінці лектори зробили настанови студентам щодо стажування та практики на підприємстві, зокрема в якому напрямку працювати/розвиватися; зробити аналіз ринку попиту/пропозиції людських ресурсів по професіях.

 Кафедра комп‘ютерних наук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter