pythonPython з абсолютного нуля.

Змінні
У будь-якій мові програмування є така штука, як змінні. Це як в шкільній алгебрі: ось змінна a = 1, ось змінна b = 2. Тобто це такі абстрактні штуки, всередині них лежить значення, яке може змінюватися - наприклад, коли ти пишеш після змінної знак рівно і якесь  нове значення .

a = 2
a = a + 2
print (a)

Ну, те, що print (a) - це команда, яка друкує на екрані поточне значення змінної, ти вже зрозумів. Ти написав після знака одно знову ту саму змінну + 2, тобто спочатку у змінній було значення 2, потім до цього значення додали ще 2. На екрані гордо красується 4. Вітаю, два і два склали!
А якщо спочатку невідомо, які числа треба складати? Тоді довелося б спершу попросити користувача ввести їх в консолі і натиснути Enter. Давай так і зробимо:

a = input ( 'Введи, скільки у тебе літрів пива:')
b = input ( 'Скільки пива приніс товариш:')
c = int (a) + int (b)
print ( 'На двох у вас:' + str (c) + 'літрів пива')

Усередині скобочек у input ти пишеш пояснення для користувача, що конкретно його просять ввести. Але ось біда, за замовчуванням все, що вводиться через input, вважається не числом, а рядком, тому, перш ніж складати кількість літрів пива, потрібно спочатку перетворити введені рядки в числа за допомогою функції int ().
info
Слово «функція» має бути знайома тобі з математики. У дужках ми пишемо те, що вона приймає (аргумент), а на виході буде результат. Python спочатку підмінить змінну на її поточне значення (int (a) на, скажімо, int ( "5"), а потім функцію - на результат її виконання, тобто 5. Буває, що функція нічого не повертає, тільки щось робить. Наприклад, print () тільки друкує аргумент.
Окей, перетворив рядки в числа, поклав їх в змінну c, а далі то що за треш всередині дужок у print? Тут складаються рядки (рядки завжди пишуться всередині лапок), що пояснюють, що саме виводиться на екран, а результат додавання передається в функцію print ().
Щоб рядки безболісно склалися зі змінною c, в якій лежить число, треба перетворити його в рядок функцією str () - так само як ми перетворювали рядки в числа, тільки навпаки.
Взагалі, типів змінних багато, але суть ти вловив - щоб виробляти з змін-ними якісь дії, потрібно їх спочатку привести до одного типу - до рядкового, або до числового, або ще до якогось небудь. Якщо з цим не морочитися, Python складе не числиться, а рядки і введені 2 і 3 літри пива в сумі дадуть не 5, а цілих 23. Добре б так було в реальності!
Ось ще приклад, що розраховує, скільки тобі ще пити пиво, виходячи з середньої тривалості життя в Україні:

a = input ( 'Введи, скільки тобі років:')
b = 73 - int (a)
print ( 'Залишилося приблизно:' + str (b) + 'років ')

Тут ми викликаємо функцію input (), щоб отримати значення, віднімаємо його з 73 (середня тривалість життя українців), не забувши перетворити рядок в число, а потім друкуємо результат, перетворивши число назад в рядок і склавши з іншими будів-ками.
Отже, ти дізнався, що таке цілочисельні і рядкові змінні, що ці типи можна перетворювати один в одного командами int () і str (). До того ж тепер ти вмієш отримувати змінні від користувача за допомогою функції input ( 'Введіть щось') і друкувати результати за допомогою функції print ().

Далі буде...

Література

ПРИЄДНУЙСЯ до нас в ТЕЛЕГРАМ

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter