python_smailВ основі будь-якої програми лежать умови. Залежно від того, виконуються вони або не виконуються, програма може піти одним або іншим шляхом. Уяви, ти їдеш на машині і дивишся на годинник: якщо вже є десять вечора, то повертаєш додому, якщо немає, то можна заїхати в гості. Точно так само працює і програма: перевіряє якийсь значення і повертає туди або сюди і виконує відповідний шматочок коду.
beer = input ( 'Введіть Yes, якщо пиво є, і No, якщо пива немає:')
if beer.lower () == 'yes':
     result = 'Ти зламаєш Пентагон'
else:
     result = 'Ти зламаєш свій мозок'
print (result)

Англійською if означає «якщо», а else...

pythonPython з абсолютного нуля.

Змінні
У будь-якій мові програмування є така штука, як змінні. Це як в шкільній алгебрі: ось змінна a = 1, ось змінна b = 2. Тобто це такі абстрактні штуки, всередині них лежить значення, яке може змінюватися - наприклад, коли ти пишеш після змінної знак рівно і якесь  нове значення .

a = 2
a = a + 2
print (a)

Ну, те, що print (a) - це команда, яка друкує на екрані поточне значення змінної, ти вже зрозумів. Ти написав після знака одно знову ту саму змінну + 2, тобто спочатку у змінній було значення 2, потім до цього значення додали ще 2. На екрані гордо красується 4. Вітаю, два і два склали!
А якщо спочатку невідомо, які числа треба складати? Тоді довелося б спершу попросити користувача ввести їх в консолі і...