iphonДля хорошої фотографії потрібне світло. І новачкові і майстру буде важко отримати хороший кадр на смартфон в темряві, використовуючи тільки автоматичну експозицію та фокусування. Як правило, результати таких зйомок виходять тьмяними і похмурими. Але якщо слідувати декільком порадам, фотографії на смартфон можуть виходити дуже якісними.

1. Освойте швидкий запуск камери
Здатність швидко сфотографувати вдалий момент - половина справи при зйомці ефектного фото. Щоб уміти швидко робити знімок, ви повинні чітко знати, як швидко запустити камеру на смартфоні.
На деяких Android-смартфонах, наприклад, на Google Pixel, для цього потрібно двічі натиснути на кнопку включення живлення. Найбільш очевидний спосіб - натиснути значок програми «Камера»

iphonographijaf1. Чистий об'єктив. Часом досить просто протерти камеру телефону, щоб знімок став на порядок краще. Використовуйте мікрофібру або іншу безворсову тканину.


2. Не використовуйте вбудовану в телефон спалах. Насправді це LED-ліхтарик і він тільки зашкодить.


3. Параметри якості. Перевірте, щоб в настройках було встановлено максимальна роздільна здатність знімка.


4. Вимкніть ефекти. Рідні ефекти смартфона - це погано. Помірна пост-обробка в таких мобільних редакторах як SnapSeed, Lightroom, Photoshop або Toolwiz Photos - це добре.


5. Вимкніть звуки в телефоні, це дозволить вам непомітно зняти багато цікавих, а найголовніше життєвих сюжетів.


6. Не використовуйте zoom. На більшості смартфонів різко падає якість...

mobilografМобільна фотографія - це правда круто?
Масове поширення смартфонів призвело до різних змін в житті людей. Одна з них - поява нового напрямку в фотографії. Зйомка мобільними пристроями стала настільки популярною, що сукупна частка зроблених ними фотографій якщо ще не перевищила частку «звичайних» знімків на популярних фотохостингах, то вже близька до цього рубежу.
На заході є агентства інстаграмеров, яким замовляють рекламну зйомку Toyota, PayPal, Nike. Мобільні фотографії потрапляли на обкладинку журналу Time. Навіть репортери агентства Magnum Photos для зйомок в гарячих точках використовують смартфони. Це дозволяє зануритися в процес, глибше взаємодіяти з місцем, де перебуває журналіст. Телефон не створює бар'єр між репортером і учасником...